Parkovanie na miestach pre ZŤP

Autor: Peter Parada | 21.4.2016 o 20:20 | (upravené 21.4.2016 o 20:42) Karma článku: 2,83 | Prečítané:  671x

Je zarážajúce, že niektorí šoféri piktogram vyhradeného parkovania pre osoby zo zdravotným postihnutím (s parkovacím preukazom) nepoznajú, skôr ignorujú. 

Asi niet šoféra, ktorý by si občas neponadával na tých, ktorí parkujú mimo pravidiel, mimo vyznačených vodorovných čiar parkoviska. Aj sa k ním zaraďujem. Najhoršie je to pred bytovými blokmi, keďže áut je čím ďalej, tým viac a viac. Mnohí krútime hlavou, ak niekto postaví svoj automobil do dvoch parkovacích miest, prípadne kolmo, čo je už úplne  mimo. Daný stav, resp. zručnosti a aroganciu spoluobyvateľov neovplyvníme. Ale problém vidím vo vyhradenom parkovaní. 

Je zarážajúce, že niektorí šoféri piktogram vyhradeného parkovania pre osoby zo zdravotným postihnutím (s parkovacím preukazom) nepoznajú, skôr ignorujú. To považujem za prejav arogancie. 

Osobne môžme hovoriť o troch skupinách šoférov, ktorí parkujú na týchto vyhradených miestach. 

Medzi prvú skupinu samozrejme zaraďujem oprávnených držiteľov parkovacieho preukazu, ktorý získali riadnym posúdením na UPSVaRe.

Druhou skupinou sú prevažne rodinní príslušníci spomínanej prvej skupiny osôb, ktorí ak majú vo vozidle danú osobou so ZŤP, tak oprávnení parkovať na vyhradenom mieste samozrejme sú. Ale ja v tomto prípade hovorím o osobách, ktoré využívajú danú možnosť parkovania aj bez toho, že by v danú chvíľu osobu so ZŤP viezli.

No a tretia skupina je podľa mňa úž úplne, čo sa týka prejavu arogantná a sebavedomá.  Mám na mysli ľudí, ktorí bez ohľadu na to, že dané miesto je vyhradené pre prezentovanú skupinu držiteľov parkovacieho preukazu, tak nemajú žiadny problém tam svoje, často drahé a luxusné automobily zaparkovať. To je najmä viditeľné pri obchodných centrách, kde v skutočnosti si každý skôr myslí, že vyhradené miesta sú práve pre tie najdrahšie autá na parkovisku. Dané miesta sú dostatočne širšie, takže ich nik nepoškriabe a nejakým nedopatrením nepoškodí. 

V tomto smere si myslím, že osveta nepomáha. Je dôležité, aby spomínané obchodné centra apelovali na svojich zákazníkov, aby parkovali v zmysle platnej legislatívy. Ale v konečnom dôsledku ide o zákazníka. Náš zákazník, náš pán. Takto to bohužiaľ často krát funguje. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?